ترامپ دیدار کری وظریف را غیر قانونی دانست

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، جلسات جان کری، وزیر پیشین امور خارجه آمریکا، با محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران را «غیرقانونی» دانسته است.

تهران – اقتصاد برتر – 22 شهریور 97

دونالد ترامپ در حساب کاربری توییتر خود نوشته است: جان کری جلسات غیرقانونی با رژیم بسیار متخاصم ایران داشته است و این اقدام تنها می‌تواند کار بزرگ ما را و به زیان مردم آمریکا تحت تاثیر قرار دهد. او به آنها گفته است تا رفتن دولت ترامپ صبر کنید! آیا او بر اساس قانون ثبت نام عوامل خارجی فعالیت خود را ثبت کرده است؟

جان کری روز گذشته در مصاحبه‌ای اذعان کرد که در دو سال اخیر با محمد جواد ظریف دیدارهایی داشته است.

آقای کری گفته است که هدف او از این دیدارها دادن مشاوره به محمد جواد ظریف برای مواجهه با سیاست های آمریکا نبوده بلکه وی سعی کرده است بفهمد که چطور می‌توان مسائل را با ایران حل و فصل کرد.

جان کری روز چهارشنبه در مصاحبه رادیویی با هیو هیوویت٬ گوینده شبکه رادیویی «سِیلِم» گفت که در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ سه یا چهار بار در کنفرانس‌ها و نشست‌های مختلف با محمدجواد ظریف دیدار داشته و سعی کرده است از خلال صحبت‌های وی بفهمد که ایران برای ایجاد تغییرات مثبت در خاورمیانه٬ از جمله یمن و سوریه٬ حاضر است چه کارهایی انجام بدهد.

در همین حال یک مقام ارشد وزارت امور خارجه آمریکا نیز روز پنجشنبه گفته است جان کری نباید استراتژی دولت دونالد ترامپ در قبال ایران را تضعیف کند.

مانیشا سینگ، دستیار وزیر امور خارجه آمریکا درامور اقتصادی گفته است: من اطلاعات شخصی در خصوص این دیدارها ندارم، اگرچنین (دیدار‌ی‌هایی) رخ داده باشد اقدام ناشایستی انجام داده است.

پاسخ دادن